Zalety radcy prawnego w firmie

Większość osób, a już szczególnie właścicieli firm ucieka od prawa i dokumentów i załatwia tylko to, co jest naprawdę niezbędne. Jest to zrozumiałe postępowanie, niemniej można sobie nim narobić wiele kłopotów. Znacznie lepiej jest zatrudnić profesjonalnego radcę prawnego do firmy. Jak to wygląda? Jak przedstawiają się zalety radcy prawnego firmowego?

1) zgodność z prawem wszystkich dokumentów

Przede wszystkim, powiedzieć trzeba o tym, że głównym zadaniem takiego radcy prawnego jest kontrola różnego rodzaju dokumentów. Wśród ich będą umowy o prace, z pracownikami, z kontrahentami, dostawy, regulaminy itp.

Dlaczego w zasadzie miałoby to być takie istotne? Otóż przede wszystkim trzeba powiedzieć, że dzisiaj rośnie ilość różnego rodzaju pozwów i doniesień. Naprawdę bardzo łatwo jest wpisać nieodpowiednią informację w umowę i potem zostać posadzonym o coś przez rozżalonego pracownika. Dlatego też naprawdę lepiej jest mieć kogoś, kto będzie w stanie sprawdzać wszystkie umowy pod kątem ich zgodności z prawem.

Zresztą taki radca prawny robi jeszcze nieco więcej. Otóż on także sprawdza zgodność z prawem wszystkich działań firmy, a nawet mowę na reprezentować w sądzie i przed różnymi organami.

2) oszczędność czasu, energii i funduszy

Paradoksalnie, dzięki takiemu radcy prawnemu oszczędzamy naprawdę wiele funduszy. Jak go jest możliwe? Przecież jego usługi także kosztują i to wcale nie mało… owszem trzeba płacić takiemu prawnikowi, jednak z drugiej strony zabezpieczamy się przed wszystkimi pozwami, karami finansowymi, itp.

Ponadto, taki prawnik to także czas dla nas, na rozwija je firmy, na pomysły. Dzięki temu, że on zabezpiecza firmę od strony prawnej, my mamy czas na to, na czym znamy się najlepiej, czyli na rozwijanie firmy.

3) wygoda

Na sam koniec warto podkreślić, że posiadanie takiego jednego zaufanego doradcy prawnego w firmie jest naprawdę po prostu wygodne. Można od razu zapytać o coś, wysłać dokument, poprosić o rozmowę z trudnym klientem itp.

Podsumowując, radca prawny sprawdzi się doskonale w każdej firmie. Zabezpieczy nas przed nieuczciwością innych klientów czy kontrahentów, pomoże rozwiązać różne kwestie prawne i ogólnie zadba o to, żeby nikt nie mógł zaszkodzić firmie.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Aliant

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here