Zakupy online a w tradycyjnym sklepie – przedstawiamy zalety i wady

Ponieważ coraz częściej wybieramy inną formę realizacji zakupów, na przykład poprzez zakupy w sieci, postanowiliśmy porównać tradycyjne sklepy z tymi online. Zaskakujące jest to, jak szybko wzrasta popularność e-sklepów. Jeśli dalej tak pójdzie, galerie handlowe mogą sporo stracić. Wylicza się, że stacjonarnie robi zakupy coraz mniej osób.

Zakupy w internecie

Lubimy kupować online, bo możemy robić to dosłownie w każdym miejscu na ziemi, o każdej godzinie dnia i nocy. Co więcej, nie tracimy sił, nie męczymy się, zwiedzając kolejne sklepy. Mamy też dostęp do szerokiej oferty – w internecie dostępne jest dzisiaj dosłownie wszystko. Należy też zwrócić uwagę na fakt, że sklepy internetowe oferują przeważnie towar w niższej cenie. To dlatego, że koszty utrzymania takiego biznesu są po prostu niższe. Jeśli tylko sprawdzona agencja seo będzie pozycjonować sklep online z korzystnymi wynikami, można spodziewać się kolejnych obniżek cen. Nie da się przecież ukryć, że popularność sklepów i wzrost realizowanych zakupów przynosi ich właścicielom ogromne zyski, a te częściowo można, a nawet trzeba przeznaczyć na działania promocyjne.

Jeśli mamy wspominać o wadach sklepów w internecie, to możemy przytoczyć jedną niedogodność. To brak możliwości zobaczenia czy przymierzenia produktu, jaki ma się w planach kupić. Pamiętajmy jednak, że w przypadku, kiedy zamówiony produkt nie przypadnie nam do gustu, zawsze możemy go do sklepu zwrócić i to bez podania konkretnej przyczyny. Mamy na to 14 dni.

Zakupy w punktach stacjonarnych

Polacy nadal pozostają fanami zakupów w standardowych, fizycznie istniejących sklepach. Przekonuje ich do takiej formy realizacji zakupów fakt możliwości zobaczenia oferty. Dzisiaj zakupy nie są już tak uciążliwe. Wybór rzeczy jest ogromny, a kolejki do kasy sporo mniejsze. Od kiedy praktycznie przy każdej działa terminal kart płatniczych skończył się problem z przyjmowaniem, wyliczaniem i wydawaniem gotówki. Dzisiaj transakcja zbliżeniowa kartą płatniczą trwa dosłownie kilka sekund. Jest też bezpieczniejsza – nie ma możliwości, by dane trafiły do nieuprawnionych osób lub by karta została wykorzystana przez takie. Każda zabezpieczona jest indywidualnym kodem PIN.

Jeśli możemy mówić o wadach zakupów stacjonarnych, to jest to na pewno strata czasu i brak komfortu w czasie realizacji takowych, kiedy w sklepie jest mnóstwo ludzi. Pamiętajmy również, że sklepy online mają nierzadko o wiele bardziej rozszerzoną ofertę. Wiele zależy od wielkości powierzchni sklepowej, ale nie zawsze udaje się w nim zmieścić cały dostępny asortyment. Internet nie daje za to pod tym względem żadnych ograniczeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here