W dobie Internetu coraz więcej z nas korzysta z zakupów online oraz sam pozbywa się za jego pomocą zbędnych mu rzeczy. Nie było by to jednak możliwe gdyby nie przesyłki kurierskie, które w szybki sposób pomagają dostarczyć dany przedmiot od nadawcy do adresata.

Aby przesyłka dotarła do kupującego w stanie nienaruszonym, konieczne jest jednak właściwe jej zabezpieczenie za które odpowiada oczywiście sprzedawca. 

Przedmioty powinno wysyłać się w kartonach, które stanowią najlepsze zabezpieczenie przed ich zniszczeniem. Muszą być one jednak czyste i posiadać niezadrukowane powierzchnie. Kartony powinny być one na tyle obszerne, aby pomieściły cały towar. Nie może on jednak stykać się z ich ściankami. Wolne przestrzenie warto zabezpieczyć specjalnym wypełnieniem (np. piankowymi chipsami) lub kulkami wykonanymi z gazety. To zabezpieczy dany przedmiot przed przemieszczaniem się w opakowaniu, a tym samym przed jego niechcianym uszkodzeniem. Jeśli karton w którym chcielibyśmy nadać naszą przesyłkę był już wykorzystywany w tym celu i posiada nalepki lub symbole przewoźnika, konieczne będzie ich usunięcie. Jeśli jest to niemożliwe, należy owinąć go szarym papierem lub czarną folią streth. Do oklejania kartonu warto wykorzystać dobrej jakości taśmę klejącą o szerokości co najmniej 5 cm, która przytrzyma odpowiednio jego zawartość. Przesyłka po oklejeniu powinna posiadać regularne kształty. Jeśli zauważyliśmy wybrzuszenia lub załamania, konieczne będzie przepakowanie towaru do innego opakowania.

W przypadku wysyłki kilku przedmiotów w jednej paczce, umieśćmy je według następującego schematu: cięższe rzeczy na spodzie, lżejsze na samym wierzchu. Jeśli nadajemy przedmioty bardzo delikatne, wypełnijmy karton miękkim zabezpieczeniem po czym włóżmy do niego kolejny, tyle że o mniejszych gabarytach. Powstałe ubytki koniecznie uzupełnijmy materiałem amortyzującym wstrząsy. Możemy również skorzystać z folii bąbelkowej lub specjalnych profili wykonanych z np. pianki PP odpornych na zgniatanie.

Źródło:

Tanie przesyłki kurierskie – sendego.pl

handel internetowy – esprzedaz.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here