Żyjemy w kulturze wizualnej, a co za tym idzie zdjęcia otaczają nas na każdym kroku. Obecnie oczekuje się, że nawet w cv składanym na wymarzone stanowisko pracy koniecznie powinno znajdować się zdjęcie. Jeszcze kilka lat temu wystarczyło, że będzie to zwykłe zdjęcie dokumentowe. Dziś by wyróżnić się z tłumu kandydatów warto jednak zainwestować w bardziej profesjonalne zdjęcie, które przyciągnie uwagę rekrutera.

Czym jest portret?

Portret to artystyczny wizerunek danej osoby. Człowiek jest bardzo wdzięcznym tematem do fotografowania, gdyż każdy z nas ma wiele obliczy. Jeśli nie jesteś profesjonalnym modelem czy modelką możesz nie zdawać sobie sprawy, ile emocji można przekazać jednym odpowiednim zdjęciem. Oczywiście można wykonać portret samodzielnie, nawet przy wykorzystaniu aparatu w smartfonie, jednak efekt może nie być tak spektakularny jak wtedy, kiedy skierujemy się do profesjonalisty.

Portret zawodowca

Jeśli chodzi o sesje zawodowe, to istotne jest by prezentować się na zdjęciu w sposób godny a jednocześnie zbudzać zaufanie. Profile zawodowe, na których pojawiają się profesjonalnie wykonane fotografie, są odwiedzane nawet 7 razy częściej niż te, gdzie wykonane zdjęcia są nijakie. Już samo ułożenie rąk i spojrzenie w stronę obiektywu może powiedzieć wiele o naszej osobowości. Jeśli zdjęcie zostanie wykonane dobrze wydamy się na nim zawodowo przygotowani do pełnienia danej roli i nawet jeśli w naszym życiorysie brakuje pewnych umiejętności, to ze względu na fakt, że człowiek jest raczej wzrokowcem lepiej zapadniemy w pamięć rekruterowi.

Portret rodzinny

Profesjonalny portret może też być znakomita pamiątką rodzinną. Niegdyś całe familie udawały się do fotografa w odświętnych strojach by wykonać wspólne zdjęcie. Dziś skupiamy się raczej na tym by łapać chwile samodzielnie, z lepszym lub gorszym skutkiem. Przyjemnie jest po latach oglądać zdjęcia, na widok których napływają miłe wspomnienia z wyjazdów lub świąt. Bardziej profesjonalnie wykonana sesja może być natomiast ozdobą domu. Dlatego też warto raz na jakiś czas zainwestować w sesję z fotografem czy to w plenerze w pięknych okolicznościach przyrody czy tradycyjnie w studio. Ważne by wybrać artystę, którego styl będzie dopasowany do naszych oczekiwań.

Portret w prezencie

Piękne zdjęcie może też być bardzo dobrym prezentem dla bliskich. Dziadkowie mogą udekorować ścianę zdjęciem całej rodziny. Rodzice z czułością będą wspominali po latach sesje fotograficzną z udziałem dzieci. Obecnie popularne są sesje z noworodkami. Warto uwieczniać takie chwile, gdyż trwają tak na prawdę ułamek chwili, a na zdjęciu będą z nami na zawsze.

Jak się przygotować?

Jedno zdjęcie potrafi powiedzieć więcej niż tysiąc słów i to czy będą to jedynie pozytywne skojarzenia zależy oczywiście nie tylko od nas samych, ale i od kunsztu fotografa. Odpowiednia postawa czy mimika twarzy potrafi wiele zmienić. Wizyta w studio może być stresująca, dlatego tak istotne jest by fotograf miał odpowiednie podejście do klienta. Tworząc miłą i otwarta atmosferę otwiera modela na nowe doświadczenia i potrafi wydostać na światło dzienne piękno, które znajduje się w każdym z nas.

Przed samą sesją warto ustalić z fotografem jakie są nasz oczekiwania, jakie mamy pomysły, a także jak artysta sam to widzi. Ważne jest aby przejrzeć portfolio danej osoby, nawet w poszukiwaniu inspiracji. To czy sesja zostanie wykonana z studiu czy może w sytuacji zawodowej zależy od generalnej wizji artystycznej. W końcu nie każde zdjęcie musi być pozowane na tle ciemnej ściany.

Do sesji zdjęciowej przygotowujemy strój odpowiedni dla danej okazji. Jeśli jest to sesja zawodowa ubieramy się schludnie i biznesowo. Planujesz profesjonalną sesję, skorzystaj z usług Portret24: http://portret24.pl/profesjonalne-portrety-2/. Jeśli jest to sesja prywatna to już zależy od tego, co ustalaliśmy z fotografem. Na planie jeśli sobie tego życzymy może pojawić się wizażystka, która wykona odpowiedni makijaż. A trzeba wiedzieć, że na zdjęciach nawet panowie prezentują się znacznie lepiej z delikatnie przypudrowanym obliczem. W końcu nie wszystko to zasługa programów graficznych!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here