Wielu osobom wydaje się, że praca zdalna, z domu, to komfort, o jakim można tylko pomarzyć. Z drugiej strony wiele osób pracujących z domu czasem przyznaje, że wolałyby wychodzić na 8 godzin do biura, zrobić swoje i wrócić do domu zapominając o obowiązkach zawodowych. Czy da się pogodzić pracę z brakiem konieczności ruszania się sprzed własnego biurka?

Zorganizuj sobie przestrzeń

Podstawą jest urządzenie sobie w domu kącika do pracy. Nie łóżka, w którym śpisz, oglądasz filmy i wypoczywasz. Nie ulubionego fotela, na którym najchętniej rozkładasz się z książką. Cała sztuczka polega na tym, aby w domu mieć miejsce przeznaczone tylko do pracy zawodowej – najlepiej biurko. Powinno być ono dobrze oświetlone i ustawione tak, aby nie padały w monitor promienie słońca. W Bideronce można dostać w dobrych promocjach ciekawe oświetlenie biurkowe i warto z tego skorzystać. Przydadzą się również wszelkie podkładki pod myszkę, lampki LED podłączane przez USB do laptopa i inne gadżety. Niech Twoje miejsce do pracy służy wyłącznie pracy – nie rozpraszaj się wieszając wokół niego śliczne obrazki czy zdjęcia rodzinne, to nie jest ku temu odpowiednie miejsce. Przydadzą się wszelkie klasyczne „pomagacze” biurowe, pozwalające utrzymać ścisły porządek w miejscu pracy. W Lidlu na niektórych promocjach można dostać na przykład organizery na dokumenty – świetna sprawa, gdy mamy wieczny bałagan na biurku z dokumentami. Konieczny będzie też przybornik na długopisy, ołówki, nożyczki i inne akcesoria biurowe. Kupimy je w Biedronce lub Lidlu w atrakcyjnych cenach i w ciekawych wersjach. Na biurku niezbędne będą również karteczki samoprzylepne oraz niewielkie karteczki do robienia odręcznych notatek. Niewielki bloczek kartek zawsze pod ręką przydaje się nie tylko w pracy w typowym biurze, ale również w domu. Karteczki z przypomnieniami warto umieszczać na specjalnej tablicy korkowej w pobliżu biurka – również do kupienia w naszych ulubionych dyskontach za grosze.

Oferta handlowa Biedronka: https://biedronka.gazetkapromocyjna.com.pl

Oferta handlowa Lidl: https://lidl.gazetkapromocyjna.com.pl

Zorganizuj swój czas

W pracy w domu najtrudniejsze jest rozpraszanie się. Przychodząc do pracy do biura i mając nad sobą szefa, rozpoczynamy pracę choćby dlatego, że w biurze nie mamy i tak nic lepszego do roboty. W domu zawsze będą nas rozpraszały nieumyte naczynia lub chęć wypicia kawy i zjedzenia ciasta, które leży w lodówce i kusi. Warto ustalić sobie ścisły czas pracy, kiedy pracuje nam się najlepiej i mamy najwięcej spokoju. W przypadku pracujących zdalnie mam często jest to przedpołudnie, gdy dzieci są w szkole i przedszkolu i w domu panuje totalna cisza. Dla artystycznych umysłów to noc jest najbardziej kreatywną porą, gdy najłatwiej się skupić. Pamiętaj, by niepotrzebnie nie wprowadzać do pracy chaosu. Gdy pracujesz, wyłącz muzykę, grający telewizor, wszelkie komunikatory. Skup się tylko na pracy, jakbyś był właśnie w biurze. Wszelkie rozpraszające myśli warto jednak od czasu do czasu wykorzystać, by zrobić sobie przerwę. Od czasu do czasu warto wstać i posprzątać w domu albo pobawić się z psem, by się rozruszać i nieco odpocząć od pracy umysłowej.

informacje jak rozwinąć sklep z pomoca laptopa i internetu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here