Stron internetowych przybywa jak grzybów po deszczu. Dlatego, by wyróżnić się na tle tych już istniejących warto zrobić projekt, który przykuje na dużej uwagę internautów. Oto jakie obecnie są popularne trendy w designie stron internetowych.

a początek warto porównać sobie jak wyglądają nasze ulubione strony i jaką metamorfozę przeszły w ciągu ostatnich kilku lat. Na stronie historiastron pl można obejrzeć jak prezentował się kiedyś serwis Onet albo Interia. Na tych choćby przykładach widać jak zmieniają się trendy w projektowaniu stron internetowych.

Wygląd strony internetowej to jedna z najważniejszych kwestii, od której zależy czy internauta zostanie na witrynie. Tak jak w życiu – gdy umawiamy się na randkę, kierujemy się głównie aparycją drugiej osoby, a dopiero potem poznajemy jej charakter. W przypadku strony www jest podobnie – jeśli jej design nas zniechęci, bardzo możliwe, że opuścimy witrynę.

Jednym z popularnych trendów w projektowaniu stron jest minimalizm. Znacznie buduje on estetykę strony – zamiast kilkunastu nikomu niepotrzebnych elementów, odnośników i zdjęć w dobrym smaku jest jedna duża grafika bądź animacja/video. Zdecydowanie bardziej przykuwa to wzrok niż duża ilość tekstu. Poza tym nie odciąga użytkownika od głównego produktu. Warto śledzić na bieżąco, co nowego dzieje się w temacie animacji, bo to element który stale jest rozwijany, pojawiają się nowe pomysły i bardzo ciekawie wpływa na dynamizm strony.

Trendem jest odchodzenie od standardowych układów stron, np. 2 lub 3 kolumnowego schematu. Choć one są sprawdzone, to jednak w równie dużej mierze „oklepane” . Coś nowego, nieszablonowego zawsze zainteresuje potencjalnego klienta.

Nie tyle trendem co obowiązkową już kwestią jest zaprojektowanie strony tak, by była przystosowana do urządzeń mobilnych. Coraz więcej użytkowników przegląda strony na smartfonach, tabletach i w najbliższej przyszłości z pewnością to się nie zmieni. Co więcej, można zaryzykować stwierdzenie, że nowe technologie jeszcze bardziej pójdą w tą stronę.

Jeśli więc zamierzamy otworzyć nowy serwis, blog warto kierować się nowymi trendami, inaczej nasza strona może przepaść wśród tysięcy podobnych.

Źródło:

Web design – Wikipedia

strony internetowe – Netgraf Warszawa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here