Oprogramowanie dla e-sklepu - jakie najlepsze?

Prowadzenie sklepu w internecie będzie wymagało użycia specjalnego oprogramowania e-commerce i to jest zasadnicza różnica w porównaniu do tradycyjnego handlu. Choć w nowoczesnej wersji handlu tradycyjnego oprogramowanie również jest przydatne, tak na marginesie. Na szczęście, na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań przydatnych w e-commerce.

Platformy sprzedażowe

Jednym ze sposobów na handel przez internet są platformy sprzedażowe, jak np. świetnie wszystkim znane Allegro. Użytkownik zyskuje dostęp do panelu, a jego obowiązkiem jest wprowadzanie produktów, ich opis oraz zarządzanie sprzedażą. Jednak działanie w ramach takich platform nie każdego interesuje.

Oprogramowanie bezpłatne

Dla wielu osób, które dysponują małym budżetem, nie zamierzają (przynajmniej na razie) rozkręcać wielkiego biznesu lub też z jakichś innych powodów nie chcą inwestować w rozwiązania płatne, dostępne są darmowe platformy e-commerce.

Do najpopularniejszych z nich należą m.in.:

– PrestaShop
– Magento
– WooCommerce (wtyczka do WordPressa)

Choć są one bezpłatne, to należy się liczyć z tym, że wiele rozszerzeń zwiększających ich funkcjonalność może być płatna. Podobnie, jak tzw. motywy (skórki). Warto przed wyborem przeanalizować, czy dany system posiada wszystkie potrzebne nam funkcjonalności.

Płatne systemy e-commerce

Ich zaleta to zazwyczaj większe możliwości, które będą od razu w nich zawarte i gotowe do użytku. Sposób płatności to albo zapłata jednorazowa, albo na zasadzie abonamentu, miesięcznego kwartalnego czy rocznego.

Najpowszechniej stosowane płatne systemy e-commerce w Polsce to m.in.:

– AptusShop
– Shoper
– Sky-Shop
– ClickShop

Atut ww. systemów to m.in. mnóstwo możliwości konfiguracji, ale też z drugiej strony szybka instalacja z zastosowaniem gotowych szablonów. Komercyjne systemy zawierają też zazwyczaj wiele wersji językowych, co jest istotne dla sklepów chcących handlować również poza granicami kraju. Właściciele e-sklepów myślący o rozwoju w dłuższej perspektywie lub zaczynający z dużego pułapu, powinni kierować się raczej ku rozwiązaniom płatnym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here