Korzyści płynące z posiadania oczyszczacza powietrza w domu

Teraz, gdy spędzamy w domu więcej czasu niż kiedykolwiek, zapewnienie optymalnej przestrzeni do pracy, zabawy i relaksu jest niezwykle ważne zarówno dla naszego samopoczucia psychicznego, jak i fizycznego. Jednym ze sposobów na stworzenie komfortowego środowiska domowego jest dodanie oczyszczacza powietrza do każdego pomieszczenia, w którym spędzamy dużo czasu. Oczyszczacze powietrza są korzystne dla Ciebie i Twojego domu na wiele sposobów, a my wyjaśnimy tutaj najważniejsze z tych korzyści.

Jak działają oczyszczacze powietrza?

Zanim przejdziemy do korzyści płynących z tych gadżetów, jak dokładnie one działają? Oczyszczacze powietrza zazwyczaj zawierają filtr wykonany z papieru, włókna lub siatki, przez który powietrze jest zasysane przez wentylator. Kiedy powietrze przechodzi przez filtr, zanieczyszczenia i cząsteczki są wyłapywane, a czyste powietrze jest wypychane z powrotem do domu. Filtry są zaprojektowane tak, aby wyłapywać takie rzeczy jak kurz, dym i pyłki, a także inne zanieczyszczenia i cząstki, które są wystarczająco duże, aby zostać w nich zatrzymane. Zainteresowany zakupem? Przeczytaj  https://techpolska.pl/oczyszczacze-powietrza-ranking/ i wybierz najlepszy oczyszczacz powietrza dla siebie.

A zatem, skoro wiemy już jak one działają, jakich korzyści możemy doświadczyć dodając oczyszczacz powietrza do naszych domów?

Łagodzenie objawów astmy

Jeśli cierpisz na astmę, oczyszczacz powietrza może być doskonałym sposobem na złagodzenie objawów choroby w domu. Kurz, pyłki i sierść zwierząt domowych znajdujące się w powietrzu mogą powodować trudności w oddychaniu u wielu osób z astmą, dlatego oczyszczacze powietrza, usuwając te cząsteczki z powietrza, którym oddychamy w domu, mogą bardzo skutecznie złagodzić te objawy.

Zmniejszanie szans na choroby przenoszone drogą powietrzną

Oczyszczacze powietrza mogą usuwać patogeny znajdujące się w powietrzu, które rozprzestrzeniają grypę, przeziębienia i inne choroby przenoszone drogą powietrzną – w tym COVID-19, o ile oczyszczacz wyposażony jest w szczególny rodzaj filtra HEPA o skuteczności 99,95% oraz lampę ultrafioletową, która zabija wirusa (więcej o zdolności oczyszczacza powietrza do zabijania koronawirusa przeczytasz tutaj). Upewnienie się, że powietrze, którym oddychamy jest czyste i wolne od tych patogenów jest prostym sposobem na zapobieganie rozprzestrzenianiu się takich chorób i jest ważne, jeśli mieszkasz z kimś szczególnie na nie narażonym.

Pozbywanie się nieprzyjemnych zapachów

Oczyszczacze powietrza są często bardzo skuteczne w usuwaniu nieprzyjemnych zapachów z powietrza, spowodowanych gotowaniem lub powszechnymi domowymi środkami chemicznymi, takimi jak lotne związki organiczne (VOC). Aby usunąć lotne związki organiczne z powietrza, w oczyszczaczu powietrza potrzebny jest bardziej specjalistyczny filtr, ale można go łatwo znaleźć. Zapachy spowodowane gotowaniem, takie jak dym, przyprawy i zapachy oleju są łatwo usuwane z powietrza za pomocą oczyszczacza powietrza, co oznacza, że nigdy nie musisz się martwić, że Twój dom nie pachnie świeżo i czysto.

Pomaga zapobiegać objawom alergii

Podobnie jak w przypadku astmy, oczyszczacze powietrza mogą usuwać z powietrza cząsteczki, które mogą powodować objawy alergii. Niezależnie od tego, czy jest to katar sienny czy alergia na zwierzęta domowe, oczyszczanie powietrza wokół Ciebie może pomóc złagodzić objawy i pozwolić Ci swobodniej oddychać we własnym domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here