Konflikty w biurze są nieuniknione, ale wpływają negatywnie na pracę całego zespołu. Nawet jeśli tylko dwie osoby biorą w nich udział, zawsze jest to wyzwanie dla menadżera. Niezależnie od tego, czy jesteśmy stroną sporną, czy kierownikiem teamu, warto wiedzieć jak sobie z nimi radzić.

Nadmiar adrenaliny i złych emocji, które kumulują się w biurze może rozładować wspólne wyjście po południu lub wyjazd integracyjny. Warto w tym czasie skorzystać z jakiejś atrakcji, która pozwoli na rozładowanie napięcia. Dobrym pomysłem jest wynajęcie toru wyścigowego, na którym można rywalizować w super szybkich samochodach. Tego typu oferty można znaleźć np. na stronie go-racing.pl.

Konflikt w biurze z perspektywy pracownika

Bycie stroną w sporze, który odbywa się w biurze zawsze wpływa negatywnie na jakość naszej pracy. Najlepszym sposobem na zażegnanie konfliktu jest poproszenie o szczerą rozmowę z naszym oponentem. Bardzo często jest tak, że spór wystarczy odpowiednio przedstawić i rozwiązanie znajduje się samo. Istotnym jest, aby podczas takiej rozmowy głównym celem było załagodzenie konfliktu, a nie przekonanie przeciwnika do naszych racji. Dobro firmy i udana współpraca powinny być priorytetem. Jeśli takie rozwiązanie nie przyniesie skutku, można poprosić o mediację kierownika. Warto przy tym pamiętać, że powinno się to odbyć za zamkniętymi drzwiami, aby nie wciągać reszty zespołu w konflikt i nie zmuszać ich do opowiedzenia się za którąś stroną.

Konflikt w biurze z perspektywy szefa

Bycie dyrektorem czy menadżerem nierozerwalnie związane jest z dbaniem o atmosferę w zespole. Jeśli w drużynie pojawi się konflikt, wpływa on nie tylko na jakość pracy samych zainteresowanych, ale także całego teamu. Najważniejszym podczas mediacji jest poczucie szacunku do obu stron. Bez wydawania wyroków należy wysłuchać, co mają do powiedzenia. Bardzo często przyczyną sporu jest brak komunikacji, więc już na tym etapie będzie można czasem rozwiązać problem. Jeśli jednak to się nie uda, warto poprosić skonfliktowane strony o to, aby same zaproponowały korzystne dla wszystkich rozwiązanie. Dzięki temu istnieje szansa, że dojdą do porozumienia. Wydawanie własnej opinii i podanie rozwiązania w sposób autorytarny to ostateczność, ale niekiedy zdarza się tak, że nie ma innego wyjścia z sytuacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here