Komputer do gier

Współczesne gry komputerowe mają bardzo wysokie wymagania techniczne. Aby komputer poradził sobie z grą, musi posiadać naprawdę wysokiej klasy komponenty, począwszy od procesora, aż po kartę graficzną i pamięć RAM. Mimo tego, iż dzisiaj większość z nas korzysta z komputerów przenośnych, czyli laptopów, do gier wciąż zdecydowanie lepiej nadają się komputery stacjonarne. Jaki model wybrać?

Parametry techniczne komputera do gier

Komputer do gier musi być znacznie bardziej zaawansowany sprzętowo od komputera służącego jedynie do biurowej pracy. Najważniejszym parametrem jest karta graficzna. Laptopy zazwyczaj mają kartę zintegrowaną, która nie pozwoli na uruchomienie gry o wysokich wymaganiach. Komputery stacjonarne występują w wersjach typowo dla graczy, gdzie karta graficzna jest dostosowana do wymagań gier. Kolejnym istotnym parametrem jest procesor. Najwydajniejsze modele posiadają nawet osiem rdzeni, co zapewnia bezproblemowe działanie. Równie istotne, jak procesory są dyski i pamięć RAM. Jeśli mowa o dyskach, zdecydowanie zalecany do gier jest dysk SSD. Pamięć RAM z kolei może występować w typie DDR3 lub DDR4, a jej pojemność waha się w przedziale od 4GB do 32 GB.

Jak wybrać odpowiedni model?

Komputer do gier musi mieć naprawdę silne podzespoły. Gry wymagają sporo pamięci RAM, doskonałej wydajności procesora czy zaawansowanej karty graficznej. Aby wybrać właściwy model pc dla graczy, powinniśmy pamiętać, że im wyższe są parametry techniczne, tym wydajniejsze będzie działanie i większa pewność, że komputer poradzi sobie z wymaganiami gier. Decydując się na sprzęt, warto zastanowić się, czy chcemy kupić gotowy zestaw o doskonałych komponentach, czy może wolimy kupić sprzęt podstawowy i poszczególne komponenty wymieniać na lepsze samodzielnie. Komputer dla graczy to wydatek rzędu nawet kilku tysięcy, dlatego warto porównać kilka ofert, by wybrać najlepszą. Nie warto wybierać najtańszego sprzętu, bo ogromne znaczenie ma trwałość podzespołów. Komputer ma nam przecież służyć przez wiele lat. Warto wybierać sprzęt zaufanych producentów, bo czołowe marki zagwarantują nam sprzęt, który spełni nasze oczekiwania.

Komputer stacjonarny, czy laptop?

Mimo ogromnej popularności laptopów, to komputery stacjonarne wciąż częściej używane są do gier. Mają większą wydajność, lepsze komponenty i większe możliwości rozbudowy. Co prawda, istnieją modele laptopów, które spełniają wymagania gier, ale ich cena zazwyczaj zdecydowanie przekracza cenę komputera stacjonarnego dla graczy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here