Jakie plusy wiążą się z używaniem etui do telefonu

Wiele osób nie wyobraża sobie sytuacji, w której używa telefonu pozbawionego chroniącego jego powierzchnię etui. Inni wręcz przeciwnie, nie znoszą pokrowców i nigdy nie ubierają w nie swoje telefony. Które podejście jest właściwe? Co tak naprawdę daje pokrowiec? Czy prócz funkcji dekoracyjnej pełni on jeszcze inne przydatne funkcje? Czy jego zastosowanie rzeczywiście zmniejsza prawdopodobieństwo uszkodzenia smartfona?

Jakie są rodzaje pokrowców na telefony?

Do najpopularniejszych kategorii etui zaliczamy tradycyjne nakładki, które zabezpieczają jedynie obudowę urządzenia oraz futerały, które chronią całą jego powierzchnię, również dotykowy wyświetlacz. Pierwszy rodzaj pokrowców ma zwykle formę elastycznej nakładki wykonanej z materiału syntetycznego o właściwościach zbliżonych do sylikonu. Drugi typ to przede wszystkim pokrowce książeczkowe, z klapką, którą trzeba unieść, by móc korzystać z wszystkich funkcjonalności oferowanych przez smartfon. Futerały produkowane są najczęściej z przystępnych cenowo skór ekologicznych i droższych od nich skór naturalnych. W sprzedaży znaleźć można również futerały z twardych tworzyw sztucznych i szkła hartowanego. Jeśli nie chcesz zbyt mocno ingerować w funkcjonalność telefonu, lepszym wyborem będzie elastyczny case, który zabezpiecza plecki i boczne krawędzie smartfona. Gdy szukasz pełniejszej ochrony i zależy Ci na dodatkowych funkcjach, wybierz futerał z kieszeniami, zabezpieczeniem RFID czy funkcją stojaka.

Ochrona przed rysami i innymi uszkodzeniami mechanicznymi

Podstawową zaletą każdego etui, niezależnie od jego formy, jest ochrona telefonu przed drobnymi uszkodzeniami mechanicznymi, przede wszystkim przed rysami. Oryginalne obudowy telefonów, zwłaszcza w tańszych modelach, są niezwykle podatne na zarysowania i bez odpowiedniego zabezpieczenia szybko tracą na estetyce wyglądu. Poza tym elastyczny case zapewnia pewną amortyzację, dzięki czemu po uderzeniu telefonem o twardą powierzchnię ryzyko jego uszkodzenia jest mniejsze. Pokrowce zabezpieczają również przed zabrudzeniami i pozwalają odmienić wygląd urządzenia, nadając mu bardziej indywidualny, pożądany przez użytkownika charakter.

Stosowanie dopasowanego modelu pokrowca na telefon pozwoli zminimalizować ryzyko uszkodzenia cennego sprzętu, odmienić jego wygląd (gdy tego potrzebujesz) oraz zwiększyć jego funkcjonalność, zwłaszcza jeśli sięgniesz po pełny pokrowiec ze slotami na karty, funkcją stojaka czy systemem ochrony przed kradzieżą elektroniczną. Kolorowe etui z nadrukiem, ozdobione prywatną fotografią, może być również dobrym wyborem na prezent.

Artykuł powstał we współpracy z https://caseroom.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here