Jak znaleźć dobrych dostawców dla e-sklepu?

Jednym z niezbędnych elementów, jakie zadecydują o sukcesie sklepu internetowego jest atrakcyjny towar. Atrakcyjny, czyli zarówno dobrej jakości, w dobrej cenie, jak również stale dostępny. Zatem przed założeniem sklepu koniecznie trzeba nawiązać współpracę z dostawcami. Od ich rzetelności może zależeć powodzenie całego przedsięwzięcia. Jeśli to możliwe, współpracę warto prowadzić z różnymi źródłami towaru.

Sklepy internetowe bez magazynu

W wielu przypadkach sklepy internetowe nie posiadają dużej przestrzenie magazynowej. Towar zamawiają, gdy u nich samych zamówi go klient. Koniecznie wiec należy wybrać takiego dostawcę, który szybko i sprawnie dostarcza towar, a przede wszystkim ma go w stałej ofercie. Opóźnienia w dostawie spowodują wydłużenie czasu realizacji, a to z kolei wywoła niezadowolenie klienta.

Gdzie szukać dostawców do sklepu internetowego?

Krótko – w internecie. Zarówno w wyszukiwarkach, w grupach dyskusyjnych, jak również na forach internetowych, szczególnie specjalistycznych. Dobrze jest również zaglądać na strony branżowe. Warto ich szukać również za granicą, wszak wiadomo, że mnóstwo towaru produkowane jest np. w Azji.

Oczywiście dostawców można szukać poza internetem. Warto udać się na targi, wystawy, nawiązać kontakt ze stowarzyszeniami branżowymi.

A może dropshipping?

Jedną z form prowadzenia e-handlu jest tzw. dropshipping. Metoda ta polega na tym, że klient kupuje towar w sklepie, a sklep nie sprowadza go do siebie, lecz zleca hurtowni czy producentowi wysłanie go bezpośrednio do klienta. Jest to z jednej strony dobre rozwiązanie, gdyż przyspiesza proces realizacji zamówienia, ale z drugiej uzależnia sklep od metod pracy hurtowni, jak również może zmniejszyć zysk sklepu.

Warto negocjować z dostawcami towaru

W przypadku rozpoczęcia współpracy z dostawcą hurtowym, należy rozpocząć ją od negocjacji cen. Dostawcy są na to przygotowani i zazwyczaj podają wyższe stawki, a przy zakupie dużych ilości lub nawiązaniu długofalowej współpracy, szanse na uzyskanie rabatu są bardzo realne. To oczywiście przełoży się na większy zysk sklepu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here