Wysyłasz kilka CV dziennie, a telefon cały czas milczy? Masz doświadczenie, znasz języki obce, a nadal nikt nie zaprosił Cię na rozmowę rekrutacyjną? Poznaj kilka sposobów na efektywne szukanie pracy.

Systematyczność to podstawa

Zastanów się, ile czasu dzienne poświęcasz na szukanie pracy – tj. wysyłanie cv, przeglądanie portali z ofertami. Aby znaleźć wymarzone stanowisko rozsyłanie aplikacji powinno być regularne i systematyczne. Dobrym nawykiem jest przeglądanie ofert rano i po południu, aby nie przeoczyć żadnego ogłoszenia. Warto pamiętać, aby od razu odpowiadać na wybrane oferty. Niektóre serwisy umożliwiają również wysyłanie CV z telefonu komórkowego. Niech czas i systematyczność będą Twoim sprzymierzeńcem.

Aktualizuj swoje CV

Pamiętaj, aby na bieżąco aktualizować swoje cv. Ukończyłeś kurs, który jest ceniony w Twojej branży lub zdałeś certyfikat na egzamin językowy? Dopisz tę pozycję w swojej aplikacji. Warto raz na jakiś czas przejrzeć swoje CV – być może będziesz miał lepszy pomysł na jego prezentację, poprawisz czy dodasz niektóre istotne aspekty. Być może zdjęcie w aplikacji nie jest już aktualne? Warto zadbać o każdy detal, ponieważ takie szczegóły często przykuwają największą uwagę.

Wybierz firmy w których chcesz pracować

Zastanów się, w których firmach chciałbyś pracować. Przejrzyj profile pracodawców, strony firmowe, przeczytaj opinie w Internecie o danej jednostce. Nawet jeżeli dana firma nie prowadzi teraz rekrutacji pracownika, nic nie stoi na przeszkodzie, aby i tak wysłać CV. Najczęściej pracownicy działu HR dysponują bazą CV i kiedy tylko będą potrzebowali pracownika w pierwszej kolejności kontaktują się z osobami, których CV już posiadają. A być może mimo braku rekrutacji i tak zostaniesz zaproszony na rozmowę o pracę? Warto próbować, wykorzystując wszystkie możliwe środki. 

Bądź aktywny

Nie ograniczaj się do szukania pracy tylko na jednym portalu. W obecnych czasach warto szukać ofert w grupach facebookowych, obserwować profile wybranych pracodawców. Dobrym pomysłem jest popytanie osób z otoczenia czy znają kogoś kto poszukuje pracownika. Podobnie wizyta na targach pracy może być wartościowa. Bez żadnego problemu możemy porozmawiać z przedstawicielami firm, dowiedzieć się na co zwracają uwagę na rozmowach rekrutacyjnych czy wykazać się swoją wiedzą i doświadczeniem. Często Biura Karier na uczelniach pomagają w szukaniu pracy. Najczęściej pomagają stworzyć wartościowe CV, doradzą, jak się przygotować do rozmowy oraz przedstawią aktualne oferty pracy.

Szukanie pracy, która nas zadowoli może być wyzwaniem i pochłonąć dużo czasu. Mimo wszystko warto systematycznie poszukiwać wymarzonego stanowiska, aby dać sobie szansę na rozwój i samorealizację.

Źródło: TheBluArk – portal z ogłoszeniami o pracę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here