czy dziecko powinno grać na instrumentach muzycznych?

Niektóre dzieci zaczynają się interesować muzyką, po prostu przez ciekawość, inne od urodzenia mają poczucie rytmu i z czasem przejawia się to w pasje. Muzyka przewija się w życiu każdego człowieka już od narodzin.

Muzyka ma ogromny wpływ na prawidłowy rozwój malucha. Dzięki niej ośrodkowy układ nerwowy jest stymulowany, słuch, mowa, i kreatywność dziecka jest bardziej rozwinięta. Instrumenty muzyczne są świetnym sposobem na zaszczepienie w dzieciach miłości do muzyki.

Jakie instrumenty muzyczne wybrać dla dziecka?

Najczęściej wybierane zabawki muzyczne to te w formie instrumentów. Tego rodzaju zabawki świetnie naśladują oryginalne instrumenty. Instrumenty muzyczne są przeznaczone dla dzieci, które nawet nie ukończyły pierwszego roku życia.

Dla najmłodszych dzieci najlepszym wyborem są mini keyboardy i pianina. Takie instrumenty wyposażone są w specjalne przyciski, które po naciśnięciu wydaja z siebie różne dźwięki. Na rynku można spotkać również zabawki muzyczne, które odtwarzają wgrane, gotowe melodie lub naśladują odgłosy pojazdów i zwierząt.

Instrumenty muzyczne - zabawki dla dzieci

Ciekawym rozwiązaniem dla najmłodszych są również bębenki. Dziecko może samodzielnie wygrywać melodię, jaką tylko chce. Również może tworzyć swoje kompozycje. Kolejną propozycją dla dzieci, które nie ukończyły 3 roku życia, są harmonijki oraz trąbki.

W przypadku starszych dzieci instrumentów muzycznych, które są przeznaczone dla nich jest więcej. Są to różnego rodzaju flety, perkusje, bębenki, ale z pałeczkami oraz keyboardy, które dodatkowo posiadają mikrofon. Instrument muzyczne występują pojedynczo, ale można je również kupić w zestawie.

Na co zwrócić uwagę, kupując instrumenty muzyczne dla dzieci?

Instrument muzyczny powinien być dostosowana do wieku oraz możliwości dziecka. Przed wyborem zabawki muzycznej dla dziecka, należy zwrócić uwagę na bezpieczeństwo. Zawsze na opakowaniu danego instrumentu, powinna znajdować się informacja o przedziale wiekowym, wtedy wiemy dla kogo przeznaczona jest zabawka.

Instrumenty muzyczne dla najmłodszych dzieci powinny być pozbawione ostrych i małych elementów, które mogą stanowić niebezpieczeństwo dla nich. Takie fragmenty dziecko może bardzo łatwo połknąć. Zabawki muzyczne powinny być wykonane w materiałów o wysokiej jakości. Jest to ważne, żeby były solidne i trwałe.

Przeczytaj też: http://www.dynamico.pl/zabawki-militarne-dla-dzieci-czy-warto-kupic/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here