Dzisiaj posiadanie odbiornika telewizyjnego, nie jest niczym niezwykłym. Taki znajduje się w ponad 90% polskich gospodarstw domowych. Zaznaczyć trzeba jednak ogromny postęp w tej dziedzinie techniki. Przecież pierwszy telewizor wynaleziony został niewiele ponad 80 lat temu. Poznaj rozwój jednego z najczęściej wykorzystywanych dzisiaj przekaźników, przy których spędzamy czas wolny.

Początki telewizyjnego odbioru 

Pierwsza transmisja telewizyjna odbyła się w Berlinie w 1935 roku. Rok później pierwszym widzom zaproponowano już odbiór na żywo, przy czym opóźnienie przekazu odbywało się w czasie 85 sekund. Odbiorniki wyposażone były wtedy w szklany kineskop. Najpierw umieszczano je w skrzyniach, później stały się już samodzielnymi odbiornikami. 

Daleko było im jednak do takich jak najlepszy telewizor UHD. Cieszy jednak fakt, że rozwój telewizorów nastąpił tak szybko i dzisiaj możemy cieszyć się idealnym nasyceniem barw i obrazem optymalnie naturalnym. 

Telewizyjny przełom 

Chociaż telewizor UHD 4K, jakim możemy cieszyć się dzisiaj, nie był dostępny jeszcze dla naszych przodków, to warto wspomnieć o ogromnym przełomie, jaki nastąpił w 1967 roku. To właśnie wtedy widzowie mogli cieszyć się kolorowym odbiorem. Kolejny postęp odnotowuje się w roku 1975, to wtedy telewizory zyskały piloty, dzięki którym możliwe stało się ich zdalne sterowanie. 

Innowacja z płaskim ekranem

 Pierwszy telewizor z płaskim ekranem nie był może tak doskonały, jak najlepszy smart TV UHD 4K, ale z całą pewnością stał się symbolem nowoczesności. Telewizory plazmowe nabywać można od 1997 roku i od tego czasu rozwój technologii w zakresie odbiorników telewizyjnych postępował niezwykle szybko.

 Niedługo po tym wydarzeniu dostępne były już telewizory ciekłokrystaliczne oraz te wykonane w technologii OLED. Dzisiaj zaś bez wątpienia pożądany jest najlepszy telewizor UHD i wydaje się, że tej innowacyjności przez długi czas nie zastąpi nic.

 Najlepszy telewizor UHD w Twoim domu 

Telewizor UHD 4K to najlepsza rozdzielczość ekranu, wykazywana w 3840×2160 pikseli. W odróżnieniu od telewizorów Full HD, które dzisiaj nadal najczęściej goszczą w naszych domach, to aż 4 razy więcej pikseli, a więc dokładniejszy obraz i lepsze nasycenie barw. Najlepszy smart TV UHD 4K pozwala osiągnąć efekt trójwymiaru, jeśli tylko wybierzemy odbiornik z zakrzywionym ekranem. Daje wrażenie maksymalnej naturalności, dzięki czemu widz ma wrażenie, jakby uczestniczył w przekazywanym obrazie. 

To jeszcze nie wszystko. Okazuje się, że najlepszy smart TV UHD 4K pozwala na oglądanie zdjęć i własnych nagrań. Pozwala też grać bez konieczności korzystania z konsoli. Kolejne zalety do automatyczne dostosowanie obrazu do panujących warunków. Nie ma na przykład możliwości, by obraz był zakłócony odbijającym się światłem. Co więcej, telewizor UHD 4K nie psuje wzroku, a obraz można oglądać z dowolnej odległości bez żadnych obaw.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here