E-mail marketing jako forma reklamy dla e-sklepu

Internet zrewolucjonizował współczesny handel. Zaoferował nowe możliwości zarówno sprzedawcy, jak i klientowi. Nowy sposób handlu wymógł na sprzedawcach internetowych nowe techniki marketingu, dostosowane do handlu w sieci. W sukurs internetowym sprzedawcom przyszli specjaliści od marketingu, którzy oferują wiele sprawdzonych i skutecznych narzędzi. Do najskuteczniejszych należy e-mail marketing, czyli działania marketingowe z wykorzystaniem maila.

E-mail marketing jest skuteczny

Analizy wyników kampanii e-mail marketingowych potwierdzają ich wysoką skuteczność. Szczególnie, jeśli baza mailowa sklepu jest duża. A o jej wielkość można szybko i skutecznie się postarać. Każda rejestracja w serwisie wymaga bowiem pozostawienia maila. Co więcej, zgoda na mailing jest dobrowolna, a więc klient inaczej patrzy na maile, na które wyraził zgodę. Maile można też pozyskać oferując kody zniżkowe.

Duża elastyczność

Innym plusem marketingu mailowego jest jego mierzalność. Można analizować otwieralność maili (współczynnik OR), współczynnik klikalności (CTR – click through rate) czy współczynnik konwersji. W razie słabych wyników można szybko dokonać zmian i szukać lepszych i skuteczniejszych metod.

Systemy mailingowe

Do prowadzenia skutecznych kampanii mailingowych służą specjalne systemy mailingowe. Pozwalają one zarówno na personalizację maili, kierowanie ich do konkretnych grup zróżnicowanych pod kątem wieku, płci, zawodu, zainteresowań, miejsca zamieszkania i wielu innych. Personalizacja maila znacznie wpływa na wzrost ww. współczynników OR czy CTR

Udostępniają one też narzędzia do analizy wyników, dzięki czemu właściciel e-sklepu może, nawet nie posiadając fachowej wiedzy, szybko podjąć i w razie potrzeby zmodyfikować działania, aby uzyskać lepszy wynik konwersji.

Ogromna dynamika wzrostu rynku e-commerce w Polsce zachęca do tego, aby rozpocząć handel w internecie, ale zakładany zysk osiągnie się tylko stosując skuteczne metody. W wieli branżach e-commerce panuje bowiem już teraz ogromna konkurencja.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here