Drupal jest jednym z najbardziej znanych CMS-ów, oferującym swoim użytkownikom nieograniczone możliwości tworzenia, edycji oraz udostępniania treści. Wybierany jest najczęściej przez osoby, które doskonale odnajdują się w środowisku programistycznym. Przedstawiamy zalety posiadania strony internetowej opartej na CMS Drupal.

CMS – co to jest?

CMS to system zarządzania treścią. Oznacza to, że za pomocą tego skryptu możemy stworzyć stronę internetową od podstaw. Skrypty te charakteryzują się tym, że z reguły są proste w instalacji. Jedynym zadaniem stojącym przed administratorem strony jest stworzenie interesującej go treści w postaci artykułów, zdjęć oraz filmów. W miarę rozwoju użytkownik może rozbudowywać swoją stronę w dodatkowe moduły, które poszerzą jej funkcjonalność. Na CMS-ie można stworzyć dosłownie wszystko – bloga, portfolio, portal informacyjny, a nawet sklep internetowy. Do najpopularniejszych systemów zaliczamy Drupala, WordPressa oraz Joomle. W dzisiejszym artykule omówimy zalety tego pierwszego CMS-a.

Drupal – zalety

W tej części artykułu omówimy najważniejsze zalety posiadania strony internetowej opartej na CMS Drupal.

Wydajność – to największa zaleta Drupala. System ten świetnie sobie radzi z ogromnymi ilościami treści na stronie i nawet przy bardzo dużym ruchu na stronie nie ma mowy o wolnym działaniu skryptu. Z tego względu wybierany jest on przez największe firmy oraz instytucje na świecie. Wydajność zawdzięczamy specyficznej budowie skryptu.

Skalowalność – ten element idzie w parze z wydajnością. Drupal jest najbardziej skalowalnym CMS-em dostępnym na rynku. Rozumieć przez to należy, że stronę internetową można rozbudowywać w dowolny sposób bez obaw o utratę wydajności.

Bezpieczeństwo – pod względem zabezpieczeń Drupal zostawia w tle inne CMS-y. Specjalnie powołana grupa programistów stale dba o to, by administratorzy oraz użytkownicy czuli się bezpiecznie korzystając ze strony internetowej działającej na Drupalu. Z tego względu ten CMS wybierany jest przez największe światowe instytucje, np. Biały Dom lub Harvard.

System przyjazny pozycjonerom – Drupal jest systemem seo-friendly, co z pewnością docenią osoby pozycjonujące stronę internetową opartą na tym systemie.

Zaawansowane zarządzanie użytkownikami – administrator CMS-a do dyspozycji ma potężne narzędzie służące do zaawansowanego zarządzania kontami zarejestrowanych użytkowników. Możemy im nadać różne role oraz funkcje, np. redaktora, który może publikować wpisy tylko w jednej kategorii.

Integracja z innymi systemami – w miarę rozwoju strony internetowej może zdarzyć się tak, że będziemy potrzebować rozszerzyć jej funkcjonalność. Przykładem może być sklep internetowy. Dla Drupala nie jest to żaden problem. W dowolnej chwili możemy dodać odpowiedni moduł, który powiększy możliwości naszej strony. Mamy również możliwość instalacji CRM, live chatu, systemu księgowego, systemu płatniczego oraz systemu magazynowego.

Podsumowanie – zalety strony internetowej działającej na Drupalu

Drupal posiada tyle zalet, że ciężko jest je wszystkie wymienić. To zdecydowanie najlepszy system, z którego skorzystają zarówno młodzi webmasterzy, jak i profesjonalni programiści, którym zależy na nieograniczonych możliwościach tworzenia strony internetowej. Dowiedz się więcej o Drupalu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here