Zlecając wydrukowanie jakichkolwiek materiałów, często zastanawiamy się, jaki rodzaj druku wybrać. Czy w danym przypadku lepiej sprawdzi się druk offsetowy czy może jednak cyfrowy? Który z nich charakteryzuje się lepszą jakością i jakie są główne przeznaczenia obydwu rodzajów?

Znając mniej więcej na czym polega dana technika druku, jesteśmy w stanie podjąć samodzielny wybór. Należy pamiętać o tym, że właściwy sposób wydruku to recepta na bardzo dobry efekt. Taki, którego oczekujemy.

Druk cyfrowy i offsetowy – najważniejsze informacje

Specyfika druku cyfrowego polega na naświetlaniu specjalnego wałka pokrytego materiałem fotoprzewodzącym. Do takiego wałka przyczepiają się cząsteczki tonera, które są następnie przenoszone na papier. W ten sposób powstaje bardzo dobre, realistyczne i atrakcyjne wizualnie odzwierciedlenie oryginału.

W przypadku druku offsetowego sprawa wygląda nieco inaczej. Technologia offsetowa jest zdecydowanie bardziej zawansowana, ale przez to też doskonała pod względem otrzymywanej jakości. Tę technologię warto wybrać w przypadku zlecenia większej ilości wydruku, ponieważ uruchomienie tego sposobu wydruku jest już dość kosztowne. Jednym minusem tego sposobu jest brak możliwości wprowadzania zmian w projekcie, gdy proces wydruku już ruszył. Oczywiście zdarzają się takie sytuacje, w których jest to wręcz niezbędne. Wtedy drukarnie umożliwiają wprowadzenie modyfikacji, ale niestety jest to bardzo kosztowne, dlatego niewielu klientów z tej opcji chce korzystać. W przypadku druku cyfrowego, jak można się domyślić, jest zupełnie inaczej. Klienci mają możliwość wprowadzania zmian, nawet wielu modyfikacji. Takie życzenie nie powiększy rachunku wystawianego przez drukarnię.

Druk cyfrowy jest wybierany również przez osoby, które oczekują ekspresowego tempa, czyli jak najszybszego wydruku. Natomiast, jeśli główną cechą dotyczącą danego zlecenia jest duży nakład i oczekiwanie jak najwyższej jakości, to tutaj bardziej polecany jest druk offsetowy. Poszukujesz drukarni świadczącej usługi zarówno druku cyfrowego jak i offsetowego koniecznie zapoznaj się z ofertą firmy JKB Print Drukarnia Warszawa

Jaki wydruk wybrać, gdy nadal nie jesteśmy pewni?

Wybór rodzaju wydruku jest dość trudnym zadaniem, szczególnie dla osób, które stają przed takim dylematem po raz pierwszy. Przede wszystkim z tego względu, że na opłacalność danego sposobu wydruku wpływa wiele cech konkretnego zlecenia. Dlatego zawsze wtedy, gdy mamy nawet najmniejsze wątpliwości dotyczące wyboru konkretnej metody, powinniśmy zasugerować się propozycją pracownika drukarni. On na podstawie ilości egzemplarzy, formatu, uszlachetnienia i przeznaczenia wydruku będzie mógł zasugerować nam najbardziej optymalne w danym przypadku rozwiązanie.

Warto również wiedzieć, że choć proces zlecania wydruku może wydawać się skomplikowany i czasochłonny, to w gruncie rzeczy tak nie jest. Coraz więcej nowoczesnych drukarni udostępnia możliwość zlecenia wydruku przez Internet, czyli bez wychodzenia z domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here