Czy hybrydowe wózki widłowe to dobry pomysł?

Hybrydowe wózki widłowe są stosunkowo nowym tworem na rynku jezdniowych wózków podnośnikowych i łączą w sobie zalety klasycznych spalinowych wózków widłowych wraz z ekologicznymi wózkami widłowymi o napędzie elektrycznym. Czytaj dalej i sprawdź, czy warto postawić na wózki widłowe o napędzie hybrydowym i na co zwracać uwagę w trakcie ich ewentualnego zakupu.

Wózki widłowe to jedyne pojazdy na świecie, które są w stanie tak efektywnie magazynować różnego rodzaju towary. Wózki widłowe niezależnie od zastosowanego w nich napędu, zajmują centralne miejsce w logistyce magazynowej. Wózki widłowe, które transportują towary o olbrzymich gabarytach, można spotkać w praktycznie każdym magazynie, centrum dystrybucyjnym czy fabryce na całym świecie. Jednymi z najlepszych wózków widłowych na rynku są wózki widłowe STILL, jednego z najlepszych producentów jezdniowych wózków podnośnikowych w Polsce i Europie.

Wózki widłowe – dlaczego warto rozważyć ich zakup?

Trudno wyobrazić sobie transport towarów na niewielkich dystansach oraz magazynowanie towarów bez wózków widłowych. Jak dotąd nie wymyślono pojazdów, które w bardziej komfortowych warunkach, podołałyby tak wymagającej pracy. Wózki widłowe, niezależnie od zastosowanego w nich napędu, są w stanie efektywnie przewozić i magazynować towary o masie nawet kilkadziesiąt razy większej niż masa własna.

Na rynku istnieje wiele rodzajów wózków widłowych. W większości magazynów można spotkać spalinowe wózki widłowe z silnikami benzynowymi z instalacją LPG lub elektryczne pojazdy, które są napędzane za pomocą baterii – akumulatorów. Poza tym, można spotkać jeszcze wózki widłowe z napędem spalinowym i silnikiem diesla, jak również hybrydowe pojazdy, które są połączeniem tradycyjnych pojazdów z tzw. zielonymi silnikami zasilanymi prądem.

Elektryczne wózki widłowe to zazwyczaj pojazdy kompaktowe, które są wykorzystywane przez firmy, które z różnych względów nie mogą sobie pozwolić na jakąkolwiek emisję trujących substancji lotnych, czy jakąkolwiek emisje hałasu. Elektryczne wózki widłowe w czasie pracy są niemal bezgłośne, co daje niesamowity komfort pracy.

Z kolei spalinowe wózki widłowe z silnikami benzynowymi są zazwyczaj tytanami pracy. Klasyczne wózki widłowe są wykorzystywane do pracy w najcięższych warunkach. Połączenie tych dwóch rodzajów napędu w jednym wózku widłowym, może dać naprawdę piorunujące efekty.

Połączenie elektrycznych i spalinowych wózków widłowych, daje z jednej strony olbrzymią moc, dzięki czemu hybrydowy wózek widłowy, będzie w stanie odnaleźć się w każdej sytuacji, a z drugiej zapewni wysoką ergonomię i ekologię, którą daje elektryczny wózek widłowy. Stosowanie tego rodzaju pojazdów w przedsiębiorstwie, może przynieść wiele korzyści zarówno w krótszej, jak i dłuższej perspektywie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here