Czego nie wiesz o CFD

Rynki finansowe na świecie zmieniają się praktycznie bezustannie. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu praktycznie każda najmniejsza nawet transakcja była przekazywana z ust do ust i następnie skrupulatnie zapisywana na kartce zwykłego papieru. Wraz z rozwojem technologicznym zaczęto dokonywać transakcje za pośrednictwem tzw. maklerów papierów wartościowych. Obecnie, w dobie wszechobecnego Internetu praktycznie wszystko dzieje się online.

Jak ewoluowały rynki finansowe?

Instrumenty oferowane aktualnie na międzynarodowych rynkach finansowych również przeszły sporą ewolucję od prostych w obsłudze własnościowych papierów wartościowych po stosunkowo skomplikowane instrumenty pochodne.

Co więcej, transakcje dokonywane na całym świecie, przestały być już tylko domeną regulowanych giełd. CFD to doskonały instrument dla początkującego tradera. Czym jednak są kontrakty CFD i na czym polega inwestowanie w instrumenty finansowe?

Co to jest CFD?

Bardzo dziś popularne kontrakty CFD są instrumentami pochodnymi. Co to oznacza? Otóż, ich , cena opiera się tylko na cenie instrumentu bazowego. Otwarte transakcje stanowią zatem w rzeczywistości umowę pomiędzy inwestorem a brokerem. Nie jest ona natomiast związana z fizycznym nabyciem określonego instrumentu. Cena kontraktu CFD uzależniona jest zatem od ruchów cen składnika tych aktywów. Jeśli jesteś zainteresowany inwestowanie w kontrakty różnic kursowych, zapoznaj się z tym artykułem i załóż bezpłatne konto demonstracyjne u renomowanego brokera Saxo Bank Polska.

W jakim celu warto kupować kontrakty CFD?

Wielu traderom, szczególnie tym początkującym, nasuwa się pytanie, czemu w ogóle kupować kontrakty CFD? Czy akcje na nowojorskiej giełdzie nie są bardziej kuszące? Praktyka pokazuje, że wcale nie!

Rachunek maklerski w Stanach Zjednoczonych musi opiewać na niebagatelną kwotę minimum 10 000 USD. Co więcej, należy również znaleźć zagranicznego brokera posiadającego nielimitowany dostęp do amerykańskiej giełdy. Na giełdzie w Nowym Jorku jako minimalną ilość akcji, którą trzeba zakupić to 100 sztuk. W przypadku coraz bardziej popularnych kontraktów CFD wystarczy tylko jedna akcja. Co więcej na rynku kontraktów CFD każdy inwestor może skorzystać z dźwigni finansowej zapewniającej możliwość dokonania większej transakcji, niż wynosi rzeczywisty kapitał. Kontrakty CFD są przedmiotem obrotu na detalicznym rynku Forex, a ich wielkość wyrażana jest w tzw. lotach i zależy od zastosowanych instrumentów bazowych będących przedmiotem transakcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here