Usługi kantorów internetowych szturmem podbiły polski rynek usług finansowych. Od kilku lat można zauważyć trend, związany z rosnącą popularnością platform wymiany walut online. Wzięliśmy pod lupę najważniejsze cechy tych serwisów. Dlaczego tak wiele osób korzysta z ich usług?

Niski spread

Osoby, korzystające z możliwości wymiany walut przez internet, chwalą przede wszystkim wysoką opłacalność takich transakcji – spread walutowy jest kilka, a nawet kilkanaście razy niższy, niż w bankach lub tradycyjnych kantorach. Dzięki temu euro, funty czy franki szwajcarskie można kupić zdecydowanie taniej. Korzystają z tego między innymi osoby, posiadające zobowiązania w obcych walutach – np. kredyty hipoteczne, zaciągnięte we franku szwajcarskim. Przykładowo, według danych z III kwartału 2016 r., średni spread w tradycyjnym banku wynosił 4,16%, zaś w kantorze internetowym – jedynie 0,57%.

Elastyczne i dostępne przez 24 godziny na dobę

Lubisz robić zakupy przez internet, a rachunki płacisz online? Kantory internetowe wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów, którzy cenią wygodę. Transakcji można dokonywać przez całą dobę, nie ruszając się z kanapy, a nawet znajdując się poza granicami kraju. Skończyła Ci się gotówka na wyjeździe zagranicznym? Wystarczy dostęp do internetu i już po chwili możesz cieszyć się środkami na koncie walutowym. Przykładowo serwis Fritz Exchange, który udostępnia klientom usługę, taką jak kantor automatyczny, 90% transakcji realizuje w ciągu 15 minut.

Bezpieczeństwo transakcji

Wymiana pieniędzy w banku lub stacjonarnym kantorze zawsze wiąże się z ryzykiem, zwłaszcza, jeśli dokonujemy transakcji, opiewających na duże kwoty. Stanie w kolejce z portfelem wypchanym pieniędzmi to już przeszłość – dzięki usługom e-kantorów można zapomnieć o takich ryzykownych sytuacjach. Bezpieczna wymiana walut online stanowi priorytet dla wielu klientów, a internetowe serwisy doskonale chronią ich interesy, również jeśli chodzi o kwestie technologiczne, np. związane z szyfrowaniem połączeń.

Usługi dedykowane przedsiębiorcom

Nie tylko klienci indywidualni decydują się na skorzystanie z usług kantorów internetowych. Wiele platform wymiany walut online posiada ofertę skierowaną do firm, a wykwalifikowani doradcy ds. rynków walutowych i profesjonalni traderzy służą fachową pomocą przy dokonywaniu transakcji. Takie standardy obowiązują między innymi w kantorze Fritz Exchange. Prowadzisz firmę i chcesz zoptymalizować koszty związane np. z obsługą kredytów, zaciągniętych na rozpoczęcie działalności? Niski spread pozwoli Ci sporo zaoszczędzić.

Możliwość negocjacji cen

Wiele kantorów internetowych (między innymi Fritz Exchange) pozwala również na negocjowanie cen kursów – np. przy transakcjach, opiewających na kwoty powyżej 10 tys. euro. Indywidualne podejście do każdego klienta to zaleta, którą szczególnie ceni sektor biznesowy. Dzięki pomocy doświadczonych ekspertów walutowych przedsiębiorcy mogą zyskać jeszcze więcej!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here