3 akcesoria, dzięki którym zrobisz lepsze zdjęcia telefonem

Smartfony stały się nieodłącznym elementem naszego życia. Mało kto aktualnie wyobraża sobie codzienne funkcjonowanie bez telefonu pod ręką. Służą bowiem nie tylko do wykonywania połączeń, czy wysyłania wiadomości, ale też do komunikacji przez portale społecznościowe, grania w gry i korzystania z różnych aplikacji. 

Dużo osób zastąpiło smartfonem aparat fotograficzny. Tym sposobem najważniejsze momenty uwieczniają właśnie za pomocą telefonu. Czy smartfonem można wykonywać profesjonalne zdjęcia, a może tylko takie na własny użytek? Jakie akcesoria do robienia zdjęć telefonem są przydatne? Wszystkie akcesoria do robienia zdjęć telefonem znajdziesz w sklepie internetowym!

Dzięki smartfonom każdy może być fotografem!

Wiele osób pewnie jeszcze pamięta stare aparaty na kliszę. Po każdym wywołaniu było sporo śmiechu, kiedy okazało się, że nie widać połowy twarzy bądź tak naprawdę nie wiadomo co zdjęcie przedstawia. Potem nastąpiła era aparatów cyfrowych. Było to spore ułatwienie dla osób wykonujących fotografie, ponieważ na bieżąco można było je kadrować, ustawiać ostrość, czy w razie niepowodzenia usuwać. Dzięki karcie pamięci można było robić masę zdjęć, nie przejmując się większymi ograniczeniami. Choć aparat cyfrowy świetnie spełniał swoją funkcję, to dziś w większości domów leży zapomniany na dnie szafy. Zwyczajnie został zastąpiony telefonem. Ewolucja komórek przebiegała bardzo szybko. Początkowo aparaty w telefonie pozostawały wiele do życzenia. Jakość zdjęć była po prostu słaba, a pamięć nie pozwalała na przechowywanie ich dużej ilości. Dopóki na rynku nie pojawiły się smartfony. Dzięki temu, że praktycznie każdy nosi go w kieszeni, znacznie łatwiej na zdjęciu jest utrwalić nawet te najbardziej ulotne chwile. Co więcej, jakość fotografii jest na tyle doskonała, że wyglądają bardzo profesjonalnie.

W związku z takim obrotem sprawy większość z nas kupując nowy telefon, kieruje się również tym jaki aparat jest w danym modelu. Bardzo często jego parametry techniczne są ostatecznym wyznacznikiem, który przekonuje nas do zakupu bądź rezygnacji.

Najbardziej istotna jest rozdzielczość aparatu, która umożliwia wykonywanie zdjęć w nocnej scenerii oraz efektywniejsze uchwycenie fotografowanego obiektu.

Kolejnym ważnym elementem jest moduł szerokokątny. Ta funkcja pozwala robić zdjęcia z bliskiej odległości, nie powodując efektu rozmycia.

Nie można także zapominać o tzw. zoomie, dzięki któremu można przybliżać i oddalać obraz według własnego uznania.

Prawda jest taka, że aparaty w smartfonach są tak dobre, że wystarczy niewiele prób do tego, aby stać się profesjonalnym fotografem i robić idealne zdjęcia.

Te akcesoria do telefonu pomogą Ci zrobić lepsze zdjęcia!

Choć obecne telefony mają naprawdę dobre aparaty, to nie zawsze możliwe jest wykonanie zdjęcia, tylko z jego pomocą. Przede wszystkim chodzi o bardzo dziś popularne selfie. Mimo że można je zrobić, to często nasza twarz jest nieproporcjonalna lub zamazana. Ponadto ciężko jest wykonać zdjęcie całej sylwetki aparatem w telefonie. Warto więc skorzystać z dostępnych akcesoriów do robienia zdjęć telefonem, które sprawią, że selfie i inne wymagające zdjęcia będą wychodziły zgodnie z oczekiwaniami. O to 3 najlepsze z nich:

  • Selfie Stick przede wszystkim umożliwia regulowanie odległości telefonu od naszej osoby. W zależności od potrzeb zdjęcie może zostać wykonane w oddaleniu lub przybliżeniu. Posiada też funkcję bluetooth ułatwiającą obsługą aparatu oraz poprawę ostrości zdjęcia. Dodatkowo Selfie Stick dopasowany jest do różnych modeli smartfonów. Ładowany jest za pomocą kabla USB.
  • Pilot bluetooth inaczej nazywany wyzwalaczem to bardzo przydatne urządzenie. Pozwala bowiem na wykonywanie zdjęć bez klikania w telefon. Wystarczy pilot połączyć bluetooth ze smartfonem i można robić idealne selfie nawet w odległości 40 metrów! Pilot wyposażony jest w pasek, który można okręcić wokół nadgarstka, tak aby nie był widoczny na zdjęciu i nie wypadł z ręki. Doskonale sprawdzi się do robienia grupowego selfie lub uwiecznienia wycieczki w góry, czy nad morze.
  • Lampa pierścieniowa na statywie to doskonałe rozwiązanie dla osób robiących karierę w mediach społecznościowych. Dzięki niej filmiki, czy zdjęcia są zawsze dobrze oświetlone. Lampa posiada regulację wysokości, więc można dostosować ją do wzrostu każdego człowieka. Wyposażona jest też w długi kabel, który pozwala na swobodę poruszania się w trakcie nagrywania materiału. Niewątpliwą zaletą jest także możliwość dodania efektów specjalnych np. „lśniącego” lub „czarującego” oka.

Akcesoria do robienia zdjęć telefonem to narzędzia, które przydadzą się każdemu fotografowi, nawet amatorowi! Ich posiadanie pozwala na wykonywanie zdjęć, które zachwycą każdego, choćby miały trafić tylko do rodzinnego albumu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here